TARAFSIZ, GÜÇLÜ VE EN YENİ HABERLERİN ADRESİ

 • DOLAR
  7,8221
 • EURO
  9,3566
 • ALTIN
  449,54
 • BIST
  1.329
ÜLKEMİZ

ÜLKEMİZ

Gün geçmiyor ki ülkemizde trajikomik olaylar ardı arkasını kesmiyor. Deprem olur ”vatandaşlarımız” canlarını kaybettiği halde bile siyaset çamuru atan mı aramazsınız, Euro olmuş neredeyse 10 lira ekonomi uçuyor diyene mi bakarsınız.. Kısacası kafayı sıyırmamak elde değil.

Bir parti lideri çıkar der ki ”Keşke birkaç metrekare fazla pay alma uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi”. Ne kadar da basit bir cümle değil mi? Bunu söyleyen bir parti lideri, ülkemizin bir parti lideri. Emin olun imkanı olsa daha güvenli daha sağlıklı bir konutta oturmayı isterdi her insan. Ülkemizde hala sokaklarda yatan binlerce insan var.

 

Yaşanılan İzmir depreminde acı kayıplarımız oldu. Kayıplarımız dışında bir çok mucizeye de tanıklık ettik. Bunlardan biri Elif bebek idi. Ancak bu konuda beni düşündüren şey yandaki fotoğraf. Elif bebek bir travma ve şok yaşadı, bunu düşünmeden ”haber” yapabilmek için odaya dalan sürüce gazeteci ve diğer insanlar…

 

Ayda bebeğin de durumu iyi şükürler olsun, ama artık bir annesi yok. Nasıl gelecek annesi geri? Bunun hesabını birileri verecek mi yoksa doğal afet denilip geçilecek mi?

 

Umuyoruz ki bu ”haberciler” yıkılan binaları yapan müteahhitleri de bulur onlarla ilgili haberler de yapar. Umuyoruz ki ”İmar Barışı” dosyaları tekrar incelenir. Deprem olur soyguncular olay yerine gider, teyzeler amcalar kendilerine çok lazımmış gibi battaniye çalar.

Doğru okudunuz çalar. İhtiyacı olmadığı halde başkasının hele ki depremzedelerin hakkı olan şeyleri almak nedir? Düpedüz hırsızlıktır. Yazık, biz bu hale gelecek bir millet miydik diye sormak isterdim ama öyleyiz maalesef.

 

Sosyal medyadaki siyasal dine bütün insanları da unutmamak lazım. Yıllardır anlayamadıkları şey şu; evet bizler Müslüman bir ülkede yaşayan Müslüman bir topluluğuz. ”O böyle yapıyor bu böyle yapıyor” demek yerine tatlı bir dil ile uyarmak daha doğrudur diye düşünüyorum.

 

Dış ilişkiler olarak bahsetmek lazım ABD’de başkanlık seçimi var. Biliyorsunuz Trump’da bir süre önce eline kutsal kitap alıp miting yapmıştı ve seçim günü oylarının çalındığından bahsetti. Görüyorsunuz dünyada nasıl siyasetçiler var…

 

Aslında bakarsanız ”Ülkemiz” için konuşulacak daha çok şey var, artık başka bir zamana. Sağlıcakla kalın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM